Залцбург и Рома играят при 1:0 в първи мач от 1/16-финалите на

...

НА ЖИВО: Залцбург - Рома 1:0

Залцбург и Рома играят при 1:0 в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа. В 88-ата минута Николас Капалдо откри резултата.

Първият удар към една от двете порти беше дело на Лука Сучич. Хърватинът шутира от далечна отдалеченост, само че много неопределено. В 9-ата минута Николас Капалдо получи пред наказателното поле и насочи удар, който беше избавен от Руи Патрисио.

В 24-ата минута Филип Кьон не се затрудни с удар от дузпата на Тами Ейбрахам. Малко след товаНикола Залевски проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Ейбрахам стреля с глава над вратата.

В 43-ата минута " вълците " пропуснаха отлична опция за гол. Браян Кристанте със страховит пас изведе Ейбрахам, който се освободи от Страхиня Павлович, напредна и насочи удар, който Филип Кьон мазета. Топката се озова в Амар Дедич, който опита да почисти, само че уцели тялото на Кьон. Вратарят обаче съумя да реагира и улови.

В 56-ата минута Капалдо се озова на стрелкова позиция и насочи удар към вратата, само че след рикошет в игра на Рома се стигна до ъглов удар. След час игра Зайвелд откри Адаму, който от няколко метра с глава насочи удар в навън.

В 81-ата минута Рома още веднъж беше доста покрай гол. Крис Смолинг смъкна с глава топката след центриране от корнер за Андреа Белоти. Нападателят насочи удар от 2-3 метра, само че Кьон съумя с една ръка да избие, след което топката срещна горната греда и попадна в обятията на вратаря.

В 88-ата минута Залцбург откри резултата. Централният бранител Павлович напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Капалдо беше оставен непрокрит и с глава матира Патрисио за 1:0.

Залцбург - Рома 1:0

1:0 Николас Капалдо (88)

Залцбург: 18. Филип Кьон, 70. Амар Дедич, 22. Умар Соле, 31. Страхиня Павлович, 17. Андреас Улмер, 7. Николас Капалдо, 27. Люка Гурна-Дуа, 13. Николас Зайвалд, 21. Лука Сучич, 11. Фернандо, 77. Ноа Окафор

Рома: 1. Руи Патрисио, 23. Джанлука Манчини, 3. Ибанес, 6. Крис Смолинг, 59. Никола Залевски, 92. Стефан ел Шаарауи, 4. Браян Кристанте, 8. Неманя Матич, 7. Лука Пелегрини, 21. Пауло Дибала, 9. Тами Ейбрахам